Премиера на „Емигранти“ од Мрожек во Охрид

В петок (25 јануари) и сабота (26 јануари) со почеток од 20:00 часот во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид премиерно ќе биде изведена претставата „Емигранти“.

 

„Емигранти“ е работена според текст на Славомир Мрожек, а во режија на Ирена Стеријовска.
Карти во продажба на билетарата секој работен ден по 15.00 часот

You May Also Like