Премиера на документарец за Хосе Емилио Паченко во Струга

Денеска (петок, 4 април) во Струга во Спомен домот на Браќата Миладиновци, со почеток во 20:00 часот, премиерно ќе биде прикажан документарниот филм за Хосе Емилио Пачеко, добитник на „Златен венец“ на Струшките вечери на поезијата“ во 2013 година.

hoze-emilio-pacheko-jose-emilio-pacheco

Автор на филмот е Диме Ратајковски, а премиерата ја организаат Струшките вечери на поезијата и Македонската телевизија.

You May Also Like