Настап на Марчело и „Исказ“ вечерва во Хавана

Еден од највлијателните балкански рапери, мултиталентиранот уметник Марко Шелич, попознат како Марчело, после 3 години повторно во Скопје. На овој концертен настап покрај со неговите добро познати Филтери ќе настапува и заедно со Исказ, а домашна поддршка ќе биде свежиот скопски хип-хоп состав ЗАД АГОЛОТ. Средбата со скопската публика е закажана вечер (1 март) во Клубот Хавана со почеток во 23:00 часот.

Marcelo 2

Освен песните настанати од пред десетина години, а кои фановите одлично ги знаат, Марчело за прв пат пред скопската публика во живо ќе ги изведе и некои од песните од неговиот албум “Напет шоу” кој се очекува да излезе на пролет. Албумот беше најавен со сингловите “Пегла” и “Лага” кои на Марчеловиот службен YouTube канал во само 2 месеци, имаат повеќе од милион прегледи, и веќе се пеат од страна на публиката на неговите настапи ширум Регионот.

Во последниот негов настап во Скопје во 2011 година во Клуб Хавана, Марчело го одушеви полниот клуб, а со многуте стари и нови хитови и неговиот извонреден бенд не се сомневаме дека ќе го направи тоа повторно, а преполниот лански самостоен концерт на ЗАД АГОЛОТ во МКЦ е само уште една од причините навреме да ги набавите вашите влезници, особено поради ограничениот капацитет на клубот Хавана.

You May Also Like