Зоран Маџиров свиреше за Баерн Минхен

Во свечената сала на Алиaнс Арената во Минхен, нашиот познат музичар Зоран Маџиров одржа Гала концерт за фудбалскиот тим Баерн.

Маџирoв ни’ доаѓа од Mакедонија и рецептот за неговиот успех е сличен кaко оној на нашиот клуб, имено напорна и издржлива работа“- истакна легендарниот фудбалер Франц Бекенбауер, инаку почесен претседател на Баерн.

Маџиров концертот го одржа пред престојниот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите што Баерн го игра со Барселона.

извор: republika.mk

You May Also Like