Вујко Дру повторно гази баскетџии

По генијалната прва реклама на Pepsi Max, во која НБА ѕвездата во подем Кајри Ирвинг (Кливленд Кавалирс), маскиран како старец дава часови по баскет, еве го и вториот дел. Овој пат во тандем со репрезентативецот на САД, Кевин Лов (Минесота Тимбервулфс).

Во видеото можете да го видите и легендарниот Бил Расел, кој ги подучува и мотивира. Секако, неодминлив момент се шокираните фаци на случајните минувачи кои гледаат како двајца „старци“ ги газат локалните баскет авторитети во Лос Анѓелес.

You May Also Like