(ВИДЕО) Нигериец од 173см. забива како луд

Овој млад Нигериец дефинитивно не е најнискиот „слем дакнер“, но начинот на кој го прави тоа, дефинитивно го прави посебен. На натпреварот во Денвер Ер Нигерија беше убедливо прв пред останатите кандидати, а наградата му ја врачи поранешниот НБА играч, познатиот „забивач“, Дерил Доукинс.

You May Also Like