Oперската претстава „Тоска“ вечерва во МОБ

Вечерва (петок, 18 јануари, 2019) со почеток во 20 часот, во Македонската опера и балет ќе биде изведено едно од ремек делата на Џакомо

Read more

Тоска повторно на сцената на МОБ

Викендов (недела, 25.03.2012) со почеток во 20:00 часот на големата сцена во МОБ ќе се изведе операта „Тоска“ од Пучини.  Во насловната улога ќе

Read more