Држава која не се грижи за своите великани, не е држава!

Утрово, на телевизија погледнав прилог во живо, во кој се зборува за недоследноста на државата, кон живот и делото на Есма Реџепова Теодосиевски. Навистина

Read more

Претставување на евровизиската песна на Есма и Лозано

Утре (среда, 27 февруари) со почеток во 20:45 часот на МТВ 1, во ново телевизиско шоу премиерно ќе биде  претставена песната „ Империја“ на

Read more