Претставување на евровизиската песна на Есма и Лозано

Утре (среда, 27 февруари) со почеток во 20:45 часот на МТВ 1, во ново телевизиско шоу премиерно ќе биде  претставена песната „ Империја“ на Есма и Влатко Лозановски – Лозано, којашто годинава ќе ја претставува Македонија на Изборот за песна на Еврозија, Малме – Шведска 2013-та година.

Автори на композицијата „Империја“ се Симеон Атанасов, Дејан Момировски и Борче Нечовски, а видео спотот  за истата е снимен од страна на  „Егзит Продукција “, на повеќе локации низ Скопје .

Есма и Влатко во шоуто ќе бидат придружувани од Биг бендот и Народниот оркестар на МРТ.

извор: mtv.com.mk

You May Also Like