Четири музички документарци на „Скопје синема сити“

Во Кинотеката на Македонија денеска и утре (петок и сабота) ќе се одржува есенското издание на фестивалот „Скопје синема сити“ кој е фокусиран на

Read more

Започнува Make Dox, фестивалот за документарни филмови

Утре вечер (петок, 17 јуни 2011 година), во Куршумли ан, со почеток во 21:00 часот, со филмската проекција на „Депонија“ и „Жената со петте

Read more