Стартува БАСКЕРФЕСТ 2011

Со настапот на француската акробатка, Татјана Бонгонга, вечерва (петок, 03 јуни 2011 година) пред „Веро -центарот“ во Скопје, ќе почне шестото издание на најголемиот

Read more

Магионичари и илузионисти оваа сабота во градскиот парк

За вистинските љубители на магијата и илузијата, за сите фанови на НМАМ, во сабота на 07.05.2011 – во градскиот парк ќе се одржи настан

Read more