Викендов завршува „Бит Фест“

Со традиционалната манифестација „Широк сокак во бело“ на која вечер ќе настапи македонската музичка ѕвезда Владо Јаневски, а утревечер познати ди-џеи, во Битола ќе

Read more

Концерт на камерниот хор на Еврејската заедница во Македонија на Бит Фест

Вечерва (недела, 7 јули) на програмата на битолското културно лето Бит Фест ќе можете да ги проследите следните настани:   20.30 часот Концертна сала

Read more