Kонцерт на Тони Китановски Биг Бенд во Битола

Денеска (понеделник, 18 август) во 21:00 часот во Дом на АРМ е најавен концерт отна Тони Китановски Биг Бенд.

toni_kitanovski

На концертот настапуваат: DJ Dimitri, Кирил Кузманов – алто саксофон, Дејв Вилсон – баритон саксофон, Денис Емин – хорна, Александар Ниниќ – туба, Кирил Туфекчиевски – бас, Виктор Филиповски – тапани, Тони Китановски – гитара.

Во 20:30 часот во концертната сала на Завод и музеј во Битола ќе биде одржан концерт со оперски дуети „Љубовни приказни“.

 

 

 

You May Also Like