„Невозможна мисија 4“ во Летното кино

Вечер (недела, 22 јули) во 21 часот во летното кино во Луна паркот ќе биде прикажано четвртото продолжение на акцијата „Невозможна мисија“.

Акцискиот трилер „Невозможна мисија 4: Дух протокол“ (MISSION: IMPOSSIBLE – GHOST PROTOCOL) трае 133 минути. Режијата е на Бред Бирд, а улогите ги толкуваат: Том Круз, Џереми Ренер, Пола Петон, Сајмон Пег.

Филмот имаше 6 номинации за наградите на Американската академија на научно-фантастични и хорор филмови и 2 номинации за филмските награди на музичкиот канал Ем-Ти-Ви.

Филмот „Невозможна мисија 4“  требаше да го означи  старот на Нескафе киното во рамките на Скопско лето 2012 на 12 јули, но поради лошото време проекцијата беше поместена за денеска.

You May Also Like