Четкар на фестивалот Блу Ноут Џез во Њујорк

Македонскиот џез гитарист Владимир Четкар на 20 јуни ќе настапи на престижниот Блу Ноут Џез Фестивал во Њујорк.

cetkar trio (Medium)

На овогодинешното издание на фестивалот кој ќе се одржува на повеќе локации низ Менхетен ќе настапат музички легенди како Арета Френклин, Мајкл Болтон, Боби МекФерин, Реџи Вотс, Маркус Милер, Ди Ди Бриџвотер, Данило Перез, Џон Патитучи и многу други.

Четкар на Блу Ноут Џез Фестивалот ќе се претстави како лидер на бенд, вокалист и гитарист со комплетна авторска музичка програма

You May Also Like