Светска премиера на „Трансформерс“ и во Милениум

На денот на светската премиера (26 јуни), на големото платно во Милениум пристигнува Transformers: Age Of Extinction.

TransformersAgeOfExtinction(Foto)

Четврто продолжение од серијалот во режија на Michael Bay, овој пат со обновена актерска екипа во која главната улога ја толкува Mark Wahlberg.

ТРАНСФОРМЕРС: ДОБА НА ИЗУМИРАЊЕ 3Д (Transformers: AgeOfExtinction 3D) – премиера 26.06 четврток

Режија: Michael Bay

Улоги: Mark Wahlberg, Nicola Peltz, Jack Reynor, Stanley Tucci
Траењенафилмот: ‘166
Жанр:Акција / Авантура / Научна Фантастика

Веќе четврто продолжение на филмот инспириран од ултра-популарниот анимиран филм и анимиран филмски серијал со кој „растеа“ децата во ’80 и ’90 години од минатиот век. Повторно во режија на одличниот Michael Bay, но со обновена актерска екипа во која главниот актер од првите три дела ShiaLaBeouf, е заменет со Mark Wahlberg.

You May Also Like