Започнува Тортијада 2012

Денеска (27 октомври, сабота), во Веро-Центар во Скопје (наспроти Комплексот банки кај Новата железничка станица), во организација на Град Скопје и на Хуманитарната организација „Ангелчиња“, од 12 до 18 часот, ќе се одржи 4-та по ред Интернационална тортијада 2012.

На тортијадата со свои кондиторски ремек дела ќе се претстават аматери и професионални слаткари од 10-тина земји од регионов и пошироко.

 

You May Also Like