Жирафата Орка наполни две години

Жирафата Орка која неодамна пристигна во Зоолошката градина во Скопје, викендов го прослави својот втор роденден. Вработените во Зоолошката се погрижија малиот Орка да се чувствува удобно во новото живеалиште, а подготвија и торта, со која ги почестија гостите. Интересно е да се каже дека Орка е роден на 8 Септември, Денот на независноста на Република Македонија.

 

You May Also Like