Британецот Example доаѓа на Егзит

Еден од водечките британски музичари Example доаѓа на главната бина на Sea Dance фестивал.

example_exit2014

Главната бина на Sea Dance фестивал во среда, 16. јули ќе ја угости омилената X-Bass програма на Exit, која се реализира во соработка со славниот UKF. Ѕвезда на вториот ден на Sea Dance фестивал ќе биде EXAMPLE live!

Elliot John Gleave ака EXAMPLE е текстописец, пејач и рапер, еден од најпопуларните изведувачи на британската сцена, но и еден од ретките електронски продуценти кој ги распродава музичките арени! Неговиот планетарен хит ’Changed the way you kiss me’ (ВИДЕО) ја одбележа 2011. година, кога ги освои многубројните светски топ листи. Од тогаш Example е редовен гостин на најголемите светски фестивали!

Elliot пред публиката на Sea Dance фестивал ќе го претстави својот енергичен настап за кој сигурно ќе се зборува многу, но и неговиот петти студиски албум „Live Life Living“ кој излегува во јуни оваа година, па публиката на плажата Јаз ќе има прилика меѓу првите во светот да го чуе новиот албум во живо.

Sea Dance фестивалот ќе се одржи од 15. до 17. јули 2014. на плажата Јаз во Будва и ќе претставува совршен завршеток на осумдневната EXIT АВАНТУРА која, по повод 15. издание на EXIT, започнува на 11. јуни на ROCK@EXIT фестивалот на Петроварадинска тврдина, продолжува на истото место 10-13. јули на EXIT фестивал, по што летната журка се сели на Јадранскиот брег.

You May Also Like