Раперот Мек Милер пронајден мртов во неговиот дом

Американскиот рапер Мек Милер (Малком Џејмс Мекормик), пронајден е мртов во неговиот дом во Калифорнија.

Безживотното телото на 26-годишниот Мек Милер е пронајдено вчера вечер, а според првичните информации во медиумите како причина за смртта се наведува предозирање со наркотици.

Милер подолг период имаше проблеми со зависноста, а во мај годинава ја прекина врската со пејачката Аријана Гранде по што состојбата уште повеќе му се влоши.

Мек Милер во интервју за американските медиуми неодамна наведе мрази да биде трезен.

You May Also Like