Напиток за пред спиење, кој помага и при слабеење

Доколку ова го пиете го ова пред спиење, ќе почувствувате олеснување, а помага и при слабеење. Овој напиток е корисен и ќе ви помогне да направте детоксикација на организмот.

Ќе го забрза метаболизмот, но ќе ја забрза и работата на цревата. Главна состојка е магдоносот, а ќе ви помогне и при слабеење.

1 лимон

една рака магдонос

1 лажичка цимет

1 лажичка јаболков оцет

500 мл вода

Ставете ги сите состојки во блендер и измешајте ги, се додека не добиете сок кој ќе го пиете пред спиење. Секако, доколку сакате да ослабите, ќе мора да здраво да се храните и да се движите. Самиот напиток не е доволен, но ќе помогне доста.

You May Also Like