FURION со промоција на албум и видео спот

Утре вечер (петок, 22 февруари) во Бифе Фросина, при Младинскиот културен центар (МКЦ), премиерно ќе може да го чуете албумот и да го погледнете првото видео на Furion.

Деби албумот на FURION “Thrashing Folks”е во издание на DIEHARD RECORDS. Промоцијата започнува во 21:30 часот и влезот ќе биде бесплатен.

Албумот ќе се продава промотивно по цена од 200 денари. Дојдете, купете албум, поддржете ги Македонските групи и локалната сцена.

You May Also Like