Симбол на македонскиот фолклор „Танец“ со концертен настап во Прилеп

Ансамблот „Танец“ под мотото „Остани во чекор со минатото, сегашноста и иднината“, денес, на 4ти јули 2019 ( четврток) со почеток од 20 часот

Read more

(видео + фото) Танец одбележа 65 години постоење

Синоќа на сцената на Македонската опера и балет во Скопје се одржа Свечена академија по повод 65-годишнината од основањето на Националниот ансамбл за народни

Read more