„Боеми“ од Пучини во МОБ

Во рамките на 47. Мајски оперски вечери, вечерва (среда, 22 мај 2019) со почеток во 20.00 часот, ќе биде изведено оперското ремек дело „Боеми“

Read more

„Боеми“ на Пучини на сцената на МОБ

Македонската опера и балет ве кани на оперското ремек дело „БОЕМИ” – Џакомо Пучини на 24 октомври (среда) со почеток во 20.00 часот. Приказната

Read more