Анџелина Џоли во врска со Џаред Лето

Иако разводот со сопругот Бред Пит сè уште не е завршен, Анџелина Џоли, наводно, започнала врска со колега, со кого долги години биле пријатели.

Read more

Канскиот фестивал свечено отворен со „Полноќ во Париз“ на Вуди Ален

Оваа година 49 филмови од 33 земји ќе бидат прикажани на фестивалот вклучувајќи и 44 светски премиери. Учество земаат 4000 новинари ширум светот. На

Read more