Тони Зен со дует со белграѓаните Маракуја

„Говор Тела“, дуетската  песна на нашиот најдобар хип-хоп изведувач Тони Зен и белградската група Маракуја го доби своето видео издание, кое официјално ќе биде промовирано во понеделник (28-ми ноември) на музичкиот канал МТВ.

Спотот за песната чиј автор е Марко Стојановиќ- Луис, аранжманот на групата Маракуја, а текстот заедничко дело на Lou Benny, Струка и Тони Зен, беше снимен пред два месеци во центарот на Белград и во студиото на режисерот Радоје Јачевиќ. Нашиот Тони своевремено изјави дека за време на снимањето се уверил во професионализмот на тимот на Јачевиќ на кој најважна му е уметноста.

Спотот за песната која се наоѓа на албумот на Маракуја „Савршен Дан“ е само најава за „Интимните односи“ на Тони и Маракуја во кои тие  ќе се внесат на 29-ти декември во Универзалната Сала во Скопје, кога како што претходно најавија ќе одржат заеднички концерт.

–  Концертот на 29-ти декември ќе биде многу поразличен од оние кои досега сте ги следеле и гледале од мене. Овој ќе биде поинтимен и со многу душа, а тоа ќе го почувствува и самата публика во салата – изјавува Тони.

Подготовките околу самиот концерт се веќе во тек, па матичната куќа на Тони која е организатор на истиот,  Симплисити Продукција, најавува едно поинакво, поинтимно предновогодишно дружење, со Тони и Маракуја и нивните гости.

You May Also Like