IN MEMORIAM: Трагично загина српскиот рапер Гру

Славниот српски рапер Далибор Андонов Гру загина вчера (9 септември 2019 година) на 46 годишна возраст, откако бизарно паднал додека возел параглајдер на вода во Земун.

Далибор Андонов Гру е роден во Димитровград (8 март 1973 година).

Утрово сопругата на Гру е забележана како излегува од семејниот дом облечена во црно и со наведната глава од страна на српски Телеграф.

ФОТО: ТЕЛЕГРАФ.РС/ Marko Jovanović

You May Also Like