Бехати Принслу се враќа во Викторија Сикрет

По двегодишно отсуство од модна писта, Бехати Принслу се враќа во годинашниот спектакл на Викторија Сикрет во Њујорк.

Моделот изненадувачки го откри датумот на ревијата, која дотогаш се чуваше во длабока тајна. Како што се очекуваше, настанот ќе се одржи на 8 ноември.

– Пропуштив две години, бидејќи бев бремена, па затоа сега сум особено среќна што ќе дефилирам оваа година, изјави сопругата на Адам Лавињ.

Освен официјалното соопштение, од Викторија Сикрет објавија слика на убавицата на профилот на Инстаграм.

Последен пат Бехати Принслу дефилираше за брендот во 2015 година, кога се појави во црвено боди.

Оваа година мајката на две деца ќе ги претстави новите модели заедно до Тејлор Хил, Марта Хант, Стела Максвел, Сара Сампајо и Жозефина Скривер.

You May Also Like