Промоција на деби албумот Someday Soon на скопскиот инди бенд June

Промоција на деби албумот на скопскиот инди – поп бенд June, на албумот со име Someday Soon кој е независно издание и е подржан од Радио МОФ. Албумот содржи 10 авторски песни снимени зимата 2011 – 2012, продуцирани од бендот и Ненад Трифуновски, кој воедно го миксаше и снимаше албумот.

Бендот го сочинуваат Бојана Низамовска (вокал и акустична гитара), Данчо Поповски (бас гитара), Филип Арсов (електрична гитара и вокал), Гоце Наумов (тапани).

Утре, (понеделник, 25.06) со почеток во 21:30 часот на летната тераса на кафе барот Љубов, June концертно ќе го промовираат нивното деби издание, со изведба на дел од песните.

Дел од песните од првиот албум на June можете да ги слушете на (http://soundcloud.com/radiomof/june-someday-soon-preview)

You May Also Like