Brown Paper Bag Remixes на Herzel во издание на Filter

Brown Paper Bag Remixes на македонскиот продуцент Herzel излезе на 22 април и е достапен на сите водечки онлајн музички продавници и стриминг сервиси.

 

Herzel – Brown Paper Bag Remixes (FILTER082)

1 Brown Paper Bag 04:27
2 Brown Paper Bag (Genoveva vocal remix) 04:28
3 Brown Paper Bag (Deer remix) 06:09
4 Brown Paper Bag (Shcaa remix) 07:55
5 Brown Paper Bag (Databoy78 remix) 07:00
6 Brown Paper Bag (The Marx Trukker Balearic Drumshape) 06:48

Поминаа речиси две години од издавањето на одличната трилогија Maps And Thoughts, со која македонскиот продуцент Herzel за прв пат посериозно се претстави на пошироката јавност. Оттогаш, Herzel имаше бројни успешни настапи низ европските клубови и издаваше музика за некои од највозбудливите издавачки куќи на електронската сцена, меѓу кои Rawax, Stem и Other Heights.

На своето ново издание за Филтер, Herzel се навраќа на една од своите најуспешни теми, Brown Paper Bag, преку ремикси направени од некои од најинтелигентните продуценти на тн. нова електроника. Изданието започнува со ремастерираниот оригинал, по што следува вокална интерпретација на песната направена од Genoveva, редовната соработничка на Herzel, која внела неочекувана соул димензија во оваа електронска нумера. Deer нуди една сосема поинаква минимал перспектива на Brown Paper Bag, што изобилува со креативни pitch ефекти, а на моменти граничи со афробит естетика.

Schaa ја однел песната во сосема друга насока, ориентирајќи се кон модерниот подиумски tech-house звук, а Databoy78 го направил веројатно најкомерцијалниот ремикс, што е како совршен за пуштање на модни викенди и во трендовски кафетерии. Кулминацијата на изданието пристигнува во форма на епскиот амбиентален ремикс на Marx Trukker, совршен за летните афтер парти дружења на Ибица.

Корисни линкови:

Herzel на Soundcloud
Филтер на Soundcloud
Филтер на Facebook
Филтер на twitter

You May Also Like