Концерт на пијанистот Вадим Колоденко на „Охридско лето“

 По синоќешниот настап заедно со виолинистката Алена Баева во рамки на „Охридско лето“, пијанистот Вадим Колоденко вечер ќе има солистички настап во катедралната црква

Read more