Травијата од Џузепе Верди на сцената на МОБ

Моќна, динамична, привлечна, исполнета со емоции и страст се само дел од епитетите за „Травијата“ на Џузепе Верди, која ќе биде изведена вечерва (вторник

Read more

Мајските оперски вечери продолжуваат со „Травијата“

Утре (18мај, сабота), со почеток во 20:00 часот на сцената во Македонската опера и балет ќе се изведе познатата Вердиева опера „Травијата“. Опера во

Read more