Концерт на „Синтезис“ за роденденот на „Охридско лето“

Групата „Синтезис“ вечерва (4 август, сабота) во Центарот за култура „Григор Прличев“ ќе одржи голем концерт со што ќе биде одбележан роденденот на фестивалот

Read more