Мајкл Мур: Трамп е последниот американски претседател

Мајкл Мур објави најавен трејлер за неговиот нов документарен филм под наслов „Фаренхајт 11/9“ во кој тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп сака да

Read more