Њујорк Тајмс: Колку би ги чинел третманот на Трамп за коронавирус повеќето Американци

„Њујорк Тајмс“ објави напис „Колку би ги чинело повеќето Американци лекувањето за коронавирус ако беа третирани како американскиот претседател Доналд Трамп“. Ова е дел

Read more

Мајкл Мур: Трамп е последниот американски претседател

Мајкл Мур објави најавен трејлер за неговиот нов документарен филм под наслов „Фаренхајт 11/9“ во кој тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп сака да

Read more