Почина хрватскиот актер Иво Грегуревиќ

Хрватскиот актер Иво Грегуревиќ, најпознат по главната улога во филмот „Чаруга“, почина на 66-годишна возраст, пренесе утринава ХРТ. Грегуревиќ е роден во 1952 година,

Read more