Новогодишен гала концерт на МОБ во Велес

Во салата на Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ во Велес вечерва (среда, 26 декември) љубителите на класичната музика ќе имаат ретка можност да уживаат

Read more