Балетската претстава „Либертанго“ од Астор Пјацола во МОБ

По премиерата во јуни, Македонската опера и балет вечерва (среда, 3 септември) со почеток од 20 часот, повторно за публиката ќе ја прикаже танго-балетската

Read more