Ампов повторно на Sunny Hill Festival

Ампов за прв пат настапи на Sunny Hill Festival во 2019та година во Приштина како единствен претставник од Македонија, на иста сцена со светските ѕвезди, Calvin Harris, Miley Cyrus и Dua

Read more