Ампов повторно на Sunny Hill Festival

Ампов за прв пат настапи на Sunny Hill Festival во 2019та година во Приштина како единствен претставник од Македонија, на иста сцена со светските ѕвезди, Calvin Harris, Miley Cyrus и Dua

Read more

Диџеј Ампов на главната бина на Sunny hill Festival

Дел од овогодинешното издание на престижниот Sunny hill Festival, освен веќе добро познатите Calvin Harris, или како што го нарекуваат „master mind“ на сите

Read more