Боно: Аунг Сан Су Чи е Мандела на денешницата

Њујорк, 15 ноември 2010 (МИА) – Фронтменот на светски популарнатра рок група „U2“ Боно Фокс го пофали ослободувањето на мјанмарската опозициска лидерка Аунг Сан

Read more