Фотографиите на Александар Томовски ни ги откриваат балерините зад кулисите

На првата самостојна изложба на Александар Томовски која вчеравечер (12 октомври) беше отворена во МКЦ беа изложени дела што прикажуваат балерини, но во една

Read more