Напиток кој го топи салото на стомакот за само за 7 дена

Овој напиток се покажал како многу ефикасен за слабеење и го препорачуваат речиси секогаш кога постои проблем со празнење на цревата. Секако, потребно е повеќе да се движите и поздраво да се храните. Освен што е добар за слабеење, овој напиток многу позитивно делува и врз целокупното здравје.

Состојките кои влегуваат во составот се многу здрави. Па така, чиа семето поволно влијае врз општото здравје бидејќи содржи доста омега 3 масни киселини, протеини, калциум и диетални влакна.

Делува како антиоксиданс и се бори против слободните радикали.

Лимонот содржи витамин Ц и минерали како калциум, калиум, магнезиум, железо.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

1 лимон – сок

1 супена лажица чиа семе

You May Also Like