Мартин Скорсезе со филм за турнејата на Боб Дилан во 1975

Она што со години се сметаше само за гласина, дека Мартин Скорсезе ќе режира документарец за славната турнеја на Боб Дилан во 1975 година, официјално е потврдено.

Се зборува и однесува за познатата турнеја „Rolling Thunder Revue”. Документарецот под наслов „Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese” ќе биде прикажан оваа година на Нетфликс, но датумот на премиерата не е прецизиран.

Соработката со самиот Дилан, е исто така потврдена, наведува „Варајети“.

Филмот на најсликовит начин ќе ги прикаже концертите, еуфоријата и целата таа атмосфера во 1975 година.

You May Also Like