Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар во Меделин

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграциските служби, вчера го затворија музејот посветен на наркобосот Пабло Ескобар, еден од најбогатите криминалци во историјата. „Сопственикот“,

Read more