Smoke Shakers во финалето на Јелен Демофест

Синоќа (петок), доцна навечер по полноќ, кавадаречки рок бенд Smoke Shakers постигна голем успех на престижниот рок фестивал “Јелен Демофест“ кој се одржува во Бања Лука, Босна и Херцеговина.

Smoke Shakers синоќа настапија во втората полуфинална натпреварувачка вечер и успеаја да се пласираат меѓу десетте финалисти на фестивалот. Успехот е дотолку поголем што меѓу 32 демо бендови полуфиналисти, одбрани меѓу 450 пријавени, беа единствени претставници од Македонија.

Финалето на најголемиот регионален демо рок фестивал “Јелен Демофест“ е вечерва (сабота) од 20 часот на големата сцена на Каштел тврдината во Бања Лука. Нашите момци во финалната вечер ќе настапат на иста сцена со специјалните фестивалски гости, меѓу другите и најпознатата македонска музичка ѕвезда надвор од Македонија – Кирил Џајковски, како и култниот “Плејбој“ од Белград, Србија.

Членови на Smoke Shakers Ристе Димитров, Ристе Наумов, Орце Павлов, Горан Цвијановиќ и Александар Димитров и вечерва на “Јелен Демофест“ ја претставуваат кавадаречката и македонската рок сцена.

You May Also Like