Џез концерт во Крива Паланка

Вечерва (четврток, 22.08 2013) на Градскиот плоштад во Крива Паланка во рамките на манифестацијата „Крива Паланка – Град на културата 2013“ ќе се одржи концертот на кумановскиот џез состав: JAZZ O’ BELL.

Како предгрупа на реномираниот џез состав, ќе настапат младите и талентирани рок младинци од Крива Паланка, кои членуваат во групата ДЕЈВИД БОЈС.

Коцертот е со почеток од 20:30 часот.

You May Also Like