(фото) Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ со одличен концерт на Хераклеа

Уште еден исклучителен концерт, многу овации и мајсторска изведба во античкиот театар во Хераклеја.

stefanovski tadic heraklea bit fest 2

Над 2000 гости, вчеравечер имаа можност да уживаат во неповторливите обработки на македонските песни во изведба на Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ. Прекрасна атмосфера, исклучителна усогласеност и многу аплаузи…

Битолската публика и овојпат покажа дека навистина знае да ужива во маестралната изведба на двајцата виртуози на гитара.

Концертот на Стефановски и Тадиќ е нивниот прв заеднички концерт оваа година.

stefanovski tadic heraklea bit fest 1

stefanovski tadic heraklea bit fest 3

stefanovski tadic heraklea bit fest 4

You May Also Like