Панк двојка за годинешниот FWSK!

Скопје 9 дена во боите на панкот. Неколку фотографии од подготовките на екипата на FWSK.

fwsk 1

Подготовките за Модната недела Скопје за сезона есен/зима 2013/14 се во тек. Оваа сезона Модната недела во Македонската метропола ќе започне на 22. октомври и ќе трае до 30-ти истиот месец. Панк двојка (во случајов Симона Ангеловска и Дарко Бошковски) се акцентот на оваа сезона .

fwsk 2

Ани И Дими – фотографија; Горан Сиџимовски – стајлинг; Зоран Шурбевски – шминка; Бубе студио Ин – фризура; Света Богова Јордановска – продуцент;

 

You May Also Like