Комедијата „2 пиштола“ од денеска во Синеплекс

Од денеска (четврток, 5 септември) на редовниот кино репертоар на Cineplexx ќе биде прикажан филмот „2 Пиштола“.

 

2_pistola

Станува збор за недела на претпремиерни проекции на филмот кој е најавен за 12 септември. „2 Пиштола“ е исклучително забавна комедија со постојана експлозивна акција во која главните улоги ги толкуваат двократниот добитник на Оскар, Дензел Вашингтон и два пати номинираниот за наградата Оскар, Марк Вахлберг.

You May Also Like